Doel:
Artikelen in deze rubriek belichten een medisch of maatschappelijk controversieel punt of een nieuwe ontwikkeling. Het doel is om de lezer te stimuleren tot eigen meningsvorming aan de hand van een beknopte samenvatting en analyse van de relevante feiten, waarop de auteur commentaar geeft.
Kader:
Een Ter discussie-artikel is een wetenschappelijk onderbouwd opiniestuk, waarin een controversieel voor artsen relevant klinisch of maatschappelijk probleem wordt besproken. Wij willen niet een groot onderwerp uitvoerig laten belichten, maar kiezen voor bondige discussie over een gefocust probleem.
Het artikel biedt door de persoonlijke weging en daaruit voortvloeiende opinie een voorbeeld van meningsvorming die is onderbouwd met feiten, wetenschappelijke argumenten en/of klinische ervaring. Door argumenten én tegenargumenten te bespreken daagt het artikel de lezer uit om een eigen mening te vormen.
Auteurs wordt nadrukkelijk gevraagd hun belangen en activiteiten op het besproken terrein aan te geven, zodat de lezer hier bij de eigen meningsvorming rekening mee kan houden.
Gebruik dit sjabloon voor je manuscript
Wat hebben we nodig
- Aanbiedingsbrief: is verplicht. Waarom? Klik hier
Het manuscript (aanleveren in Word)
- Titelblad is de eerste pagina van je manuscript
- Aantal auteurs: maximaal 3
- Omvang: maximaal 1200 woorden (exclusief abstract en literatuur)
- Literatuur: maximaal 10
Verder
- Engels Abstract: maximaal 150 woorden (titel niet meegerekend)
- Tabellen en figuren: in totaal maximaal 2 tabellen en/of figuren
- Verklaring belangenverstrengeling: ICMJE-formulier is verplicht voor alle auteurs
- Toestemming patiënt: Toestemmingsformulier is verplicht voor alle beschreven of afgebeelde patiënten
Heb je nog vragen, klik dan op de links hierboven of neem contact met ons op: em@ntvg.nl