Denk ik

De meeste dokters deugen

Drie mannetjes
Wouter Bos
Leestijd
7 minuten
Citeren

In het afgelopen jaar heeft het NTvG in samenwerking met ‘Dappere Dokters’ Toosje Valkenburg en Bart Meijman de reeks ‘Taboes en belangen’ gepubliceerd. Deze verhalen van Dappere Dokters zijn nu gebundeld. Bij verschijning van deze bundel hield Wouter Bos, bestuursvoorzitter van Menzis, een prikkelend betoog.

Artikel

Ik ben econoom. Ik zie de manier waarop wij de zorg hebben georganiseerd dus als een systeem waarbinnen spelers aan allerlei prikkels blootstaan, geld vaak op de verkeerde plek terechtkomt en optimalisering van uitkomsten steeds weer een buitengewoon ingewikkeld spel blijkt te zijn.

Wij economen hebben natuurlijk geregeld last van…

Auteursinformatie

Coöperatie Menzis, Endschede: drs. W. Bos, econoom.

Contact W. Bos (bos.w@menzis.nl)

Belangenverstrengeling

Belangenconflict en financiële ondersteuning: Het ICMJE-formulier met de belangenverklaring van de auteur is online beschikbaar bij dit artikel.

Verantwoording

Dit is een bewerkte versie van de column die Wouter Bos, bestuursvoorzitter van Coöperatie Menzis, voordroeg bij de boekpresentatie ‘Taboes en Belangen’ van De Dappere Dokters op 6 oktober jongstleden.

Auteur Belangenverstrengeling
Wouter Bos ICMJE-formulier
Reacties

Gratis Ask NTVG uitproberen?

Maak met 2 klikken een gratis account aan

Account aanmaken

Heb je al een account of een abonnement? Inloggen

Altijd toegang tot alle publicaties van het NTVG?

Abonneer vandaag nog!

Online toegang tot alle artikelen
Gepersonaliseerde alerts voor artikelen en dossiers
Artikelen voor opleiding en nascholing mét geaccrediteerde toetsen
Onbeperkt luisteren naar de NTVG-podcast
Antwoorden op al je vragen via de AI-toepassing 'Ask NTVG'

Neem het digitaal ntvg abonnement

€ 15,93 per maand!

Ik wil digitaal
NTVG nummer 6 2026
NTVG nummer 7 2026
NTVG nummer 8 2026