De risico’s van rook uit brandende lithium-ionbatterijen

Brand in een elektrische auto

Brandende batterijen
Abstract
Emiel Leegwater
Dagmar van Rijckevorsel
Arjen Koppen
Anne Bressers
Monique de Maat

Beste collega’s,

Dit artikel gaat over de risico’s van blootstelling aan rook bij een lithium-ionbatterijbrand. We bespreken welke stoffen hierbij vrij kunnen komen, wat de gevolgen kunnen zijn en hoe je die moet behandelen.

Het aantal elektrische en hybride voertuigen neemt in Nederland in hoog tempo toe. Aan het einde van het eerste kwartaal van 2025 waren er 1.004.000 hybride en volledig elektrische personenauto’s op een totaal van 9,3 miljoen. Daarmee is momenteel één op de negen auto’s elektrisch. Met de toename van het aantal elektrische auto’s neemt ook het aantal incidenten met elektrische auto’s toe. In 2023 waren er volgens het Nationaal Instituut publieke veiligheid (NIPV) 316 incidenten (ongevallen of brand) waarbij een elektrische of hybride auto betrokken was; in 2021 waren dat er 221.

Hierdoor neemt ook de kans toe dat je…

Auteursinformatie

Rijnstate, Arnhem. Afd. Ziekenhuisapotheek: dr. E. Leegwater, aios ziekenhuisfarmacie; dr. M. de Maat, ziekenhuisapotheker; afd. Spoedeisende hulp: drs. D. van Rijckevorsel, SEH-arts; afd. Longziekten: drs. A. Bressers, longarts. UMC Utrecht, Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum, Utrecht: dr. A. Koppen, toxicoloog.

Contact E. Leegwater (emiel.leegwater@radboudumc.nl)

Belangenverstrengeling

Belangenconflict en financiële ondersteuning: geen gemeld.

Auteur Belangenverstrengeling
Emiel Leegwater ICMJE-formulier
Dagmar van Rijckevorsel ICMJE-formulier
Arjen Koppen ICMJE-formulier
Anne Bressers ICMJE-formulier
Monique de Maat ICMJE-formulier
Heb je nog vragen na het lezen van dit artikel?
Check onze AI-tool en verbaas je over de antwoorden.
ASK NTVG

Ook interessant

Reacties