Een vrouw met huidreacties tijdens chemotherapie

Diagnose in beeld
31-05-2019
Astrid. D. Vredenborg en Nicole W.J. Kelleners-Smeets

Casus

Wij zagen een 71-jarige vrouw op de polikliniek Dermatologie met sinds 4 weken pijnlijke rode plekken op de armen en het coeur. Patiënte werd op dat moment behandeld met doxorubicine en olaratumab vanwege een pulmonaal en ossaal gemetastaseerd leiomyosarcoom, uitgaande van de uterus. De huidafwijkingen waren 2 weken na de eerste chemokuur ontstaan en waren na de tweede kuur toegenomen. Haar dermatologische voorgeschiedenis vermeldde actinische keratose, waarvoor zij met cryotherapie behandeld was. Op het coeur, de armen en in mindere mate op de onderbenen zagen wij multipele 2-4 mm grote, erythemateuze, deels erosieve papels en plaques. Histologisch onderzoek toonde basale ...

3 gratis NTvG-artikelen lezen? Maak een online account aan!

Registreer: 3 gratis artikelen

Al een NTvG-account? Log in

Alle artikelen direct lezen?

Abonneer:  €21,00 per maand

  • wekelijks het tijdschrift in de bus
  • online toegang tot nieuws en alle artikelen
  • toegang tot alle geaccrediteerde nascholing