Brenda M. Kazemier
enSuzanne E. Geerlings
Waarom dit onderzoek?
Asymptomatische bacteriurie komt regelmatig (2-10%) voor in de zwangerschap en kan complicaties als pyelonefritis en vroeggeboorte veroorzaken. Behandeling met antibiotica lijkt de kans op deze complicaties te verkleinen.
Onderzoeksvraag
Is in geval van asymptomatische bacteriurie tijdens de zwangerschap een antibioticakuur van 1 dag even effectief als een langere antibioticakuur van 4-7 dagen?
Hoe werd dit onderzocht?
In een cochranereview werden 13 gerandomiseerde en quasi-gerandomiseerde trials met in totaal 1622 vrouwen geanalyseerd. De bestudeerde uitkomstenmaten waren zowel maternaal (terugkeer van de bacteriurie en pyelonefritis) als neonataal (vroeggeboorte en laag geboortegewicht). Ook de bijwerkingen van antibiotica werden meegenomen als uitkomstmaat.1
Belangrijkste resultaten
Het terugkeren van de bacteriurie kwam ...
Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Indienen manuscript
Meld u aan voor de wekelijkse e-alert met de actuele inhoudsopgave.

